Related Posts with Thumbnails

PRZYTUL MNIE


„Synu, czy wiesz jaki jest najlepszy sposób na udany dzień”? Niedźwiadek nie wiedział, ale gdy tylko Tata Niedźwiedź wyjaśnił mu, że wystarczy kogoś serdecznie i mocno przytulić, a świat stanie się piękniejszy, Niedźwiadek wpadł na świetny pomysł: „Tato, chodźmy więc przytulić naszego sąsiada, Pana Bobra!” Tak zaczyna się historia niecodziennej wyprawy ojca i syna, podczas której zadziwią, oczarują, wprawią w znakomity humor i pozwolą uwierzyć w siebie wielu mieszkańcom lasu. A także przekonają się o tym, że obdarowując innych, obdarowuje się również siebie.


„Proszę mnie przytulić!”, to chwytająca za serce i zarazem zabawna historia napisana przez Przemysława Wechterowicza i zilustrowana przez Emilię Dziubak stała się kanwą scenariusza filmu przeznaczonego dla najmłodszych, tych nieco starszych oraz całkiem dorosłych widzów. 

Jeden dzień, który dwa niedźwiedzie – ojciec i syn – wypełniają przytulaniem wszystkich mieszkańców lasu, bez względu na łączącą ich z nimi zażyłość, okazuje się najlepszym pomysłem na wspólne spędzenie czasu. Po drodze nasi bohaterowi spotykają różne charaktery i reakcje, ale proste przytulenie wydaje się kruszyć każdy lód. A na sam koniec następuje ten najważniejszy moment dnia, kiedy ojciec i syn przytulają siebie nawzajem. Ta historia z pewnością dostarczy rodzicom i dzieciom wielu okazji do śmiechu, do rozmowy o relacjach z tymi, których znamy i do wielu spontanicznych uścisków. Pomoże pokazać jak czasem jeden serdeczny gest może diametralnie zmienić czyjś dzień. Charyzmatyczny, a przy tym nieco niezdarny Tatuś oraz czuły i energiczny Miś rozbawią, rozśmieszą i wyciągną pomocną łapę do wielu leśnych zwierząt. Razem odkryją, czym jest przyjaźń, otwartość oraz odpowiedzialność. Przede wszystkim jednak nauczą się, że dzieląc się z innymi sami stajemy się bogatsi. Bez zbędnego przegadania i zwrotów fabuły, historia mówi w przekonujący sposób o tym, co ważne.

„Przytul mnie” w reżyserii Mateusza Jarmulskiego i w produkcji Animoon. Premiera już 15 kwietnia na antenie TV Puls 2. Emisje 13 odcinków w soboty o godz. 08.30. My czekamy :)0 komentarze :