Related Posts with Thumbnails

Ośmiorniczki dla wcześniaków


Akcja "Ośmiorniczki dla wcześniaków" narodziła się w Dani. Obecnie jest prowadzona w Hiszpanii, na Ukrainie oraz w Polsce. Akcja jest kierowana do wcześniaków, które leżą w inkubatorach. Wdziergane maskotki trafiają do szpitali, biorących udział w akcji. Macki ośmiorniczek przypominają wcześniakom pępowinę, dzięki czemu są one spokojniejsze w inkubatorach. Ośmiorniczki dla wcześniaków przypominają maluchom mamę, która nie może dotknąć swojej pociechy w inkubatorze. Położne twierdzą, że jest to bardzo pomocna akcja charytatywna.


Akcja ta pomaga w rozwoju dotyku u małego dziecka. Za akcję dziękują rodzice oraz szpitale, których jest coraz więcej. Obecnie w akcji biorą już udział m.in. szpitale w Poznaniu, Warszawie, Chorzowie, Rudzie Śląskiej, Poznaniu, czy też Łodzi, Bydgoszczy, Opolu i Kielcach. Dzieci często bawią się nią w łonie matki, dlatego dotyk ośmiorniczki ma je uspokajać, dzięki czemu nie będą wyrywać rurek i przewodów, do których są podłączone. Taka maskotka zostaje podarowana dziecku na własność – maluszek, który opuszcza szpital zabiera ją ze sobą. Ośmiorniczek potrzeba dużo! Bardzo dużo! Żeby starczyło dla każdego malucha...


Więcej o samej akcji możecie poczytać również tutaj: https://www.facebook.com/osmiorniczkidlawczesniakow

O akcji dowiedziałam się od Klaudyny z Tulanek... jako mama... jako wcześniak... poczułam, że dla tej akcji powinnam chwycić szydełko... i dziergać w słusznej sprawie.


0 komentarze :