Related Posts with Thumbnails

Kolorowanki dla dorosłych


Kolorowanki... Kojarzą się z dzieciństwem... Mamo nudzi mi się... To może pokoloruj? Kto nie słyszał tego zdania ? Szał kolorowania dla dorosłych to nowy sposób na relaks, odstresowanie, przyjemność, kreatywność. To nowa moda i nowa kategoria książek, które sprzedają się w Europie w kilkusettysięcznych nakładach. "Uwolnij wewnętrznego artystę i odstresuj się, kolorując i personalizując te piękne, egzotyczne wzory "


Psycholodzy podkreślają, że kolorowanki dla dorosłych mają bardzo dobry wpływ zarówno na psychikę, jak i na nastrój człowieka. Pomagają łagodzić stres, wyciszają, ułatwiają koncentrację, zwiększają kreatywność i wiarę we własne siły. Istnieje nawet teoria, że kolorowanki mają działanie antydepresyjne. Według ekspertów terapeutyczne działanie kolorowanek wynika ze specyfiki pracy naszego mózgu. Naukowo udowodniono, że kolorowanki dla dorosłych świetnie sprawdzają się w terapii zaburzeń psychicznych. Wypełnianie obrysów kolorami pomaga zwalczać bezsenność, wyciszyć się w prosty sposób uwalniając głowę z natłoku myśli. Kolorowanie pobudza tzw. fale mózgowe alfa, dzięki czemu znajdujemy się w łagodnym stanie relaksacyjnym. Mózg skupia się na prostej czynności, uspokaja się i oczyszcza. Kolorowanie wymaga współpracy obu półkul mózgowych - angażuje logiczne myślenie, kreatywność, koordynację wzrokowo-ruchową. Mózg jest zaangażowany w kolorowanie do tego stopnia, że nie ma czasu na zajmowanie się natrętnymi myślami :) Kolorowanki dają podobne efekty jak medytacja. Pozwalają się skoncentrować i zapomnieć o innych codziennych sprawach lub większych kłopotach, a dzięki temu osłabiają odczuwanie stresu czy niepokoju.


„Naukowcy przekonują, że kolorowanie ma właściwości lecznicze – rozładowuje stres i napięcie. Z badań Amerykańskiego Stowarzyszenia Terapii Artystycznej wynika, że kolorowanie pomaga dorosłym w walce z bezsennością, problemami psychicznymi, m.in. z lękiem i nerwicą, przydaje się też w rozwijaniu kreatywności. Kolorowanie pobudza bowiem fale mózgowe alfa, charakterystyczne dla stanu relaksu. Nasz mózg wtedy się po prostu uspokaja.” – Forbes.pl 

1. Wydawnictwo Kaktus

2. Wydawnictwo Amber


3. Nasza Księgarnia

4. Olesiejuk


Powrót do zabaw z dzieciństwa jest bardzo istotny dla zdrowia psychicznego... Także kredki w dłoń i do dzieła !

0 komentarze :