Related Posts with Thumbnails

100 zabaw z robotem Eliotem


Igor i matematyka... nie idą w parze subtelnie rzecz ujmując. O ile umie wziąć tyle lizaków ile jest dzieci i jakoś tam liczy w myślach, abstrakcyjnie, o ile jak powie że zje 3 łyżki zupy, to zje trzy a ani jednej więcej... o tyle liczenia stanowczo odmawia. Próbuje go namówić przedszkolanka, próbuje dziadek , próbuję ja.. odmawia.stanowczo odmawia. Teraz, gdy chodzi na piłkę nożną chłopcy odliczają, żeby podzielić się na drużyny i jakby odczuł mus liczenia na głos... a nie tylko w myślach... Tak więc ahoj przygodo z liczeniem.


100 zabaw z robotem Eliotem to wyjątkowy zestaw rozwijających zadań dla cztero- i pięciolatków, który zapewni tobie i twojemu dziecku wiele godzin wspólnej, twórczej rozrywki. Kapitan Nauka zabiera dzieci w niezwykłą podróż... do kosmicznego świata planet, rakiet i robotów! Uczestnicy wyprawy poznają odległe zakątki wszechświata oraz przyjrzą się kosmicznym bohaterom.  
Inspirujące zagadki zawarte w książce i na 30 dwustronnych, zmywalnych kartach przybliżą dziecku świat kosmosu, wzbogacą słownictwo i pobudzą dziecięcą wyobraźnię. Dzięki zabawom z kosmicznymi postaciami, pojazdami i obiektami dziecko uzupełni wiedzę o Wszechświecie i będzie miało okazję do sformułowania własnych wyobrażeń na jego temat. 

100 różnorodnych zadań zostało dostosowanych do zdolności percepcyjnych dzieci w tym wieku. Doskonali kompetencje matematyczne (m.in. liczenie w zakresie 10), logiczne i językowe uczy klasyfikowania przedmiotów, pozwala ćwiczyć precyzję i spostrzegawczość. Ćwiczenia przygotowane przez doświadczonych pedagogów wspierają rozwój grafomotoryczny i przygotowują do nauki pisania, a dzięki specjalnemu, suchościeralnemu flamastrowi dołączonemu do zestawu można je wykonywać wielokrotnie. Zabawę z kartami uatrakcyjnią piękne, autorskie ilustracje Danki Fukowskiej, które przyciągną uwagę dzieci i zachwycą rodziców. Dzięki urozmaiconym zadaniom i ćwiczeniom zaproponowanym w pakiecie można rozwijać wszystkie sfery dziecięcej aktywności i proponować dzieciom zadania o różnym stopniu trudności, dostosowane do ich aktualnych możliwości i zainteresowań.


Igor jest zachwycony, rozwiązuje zadania, liczy, maluje po śladach... a potem ściera i tak w kółko :)

0 komentarze :