Related Posts with Thumbnails

GlySkinCare Kwas Glikolowy


Kwas glikolowy został wprowadzony jako środek leczniczo-kosmetyczny ćwierć wieku temu. Obecnie dzięki nowym sposobom jego stosowania przeżywa renesans i uznawany jest za jeden z najważniejszych elementów terapii regeneracji i odmładzania skóry i ma szerokie zastosowanie w kosmetyce. Kwas glikolowy należy do rodziny alfahydroksykwasów (AHA), które naturalnie występują w przyrodzie – w owocach cytrusowych, jabłkach, trzcinie cukrowej. Jego fenomen jest rezultatem bardzo szerokiego spektrum działania oraz wysokiej efektywności w leczeniu różnych problemów skórnych. Kwas glikolowy pomaga w uzyskaniu równiejszej struktury skóry i wygładzeniu jej nierówności. Przy długotrwałym stosowaniu preparatów zawierających kwas glikolowy dochodzi do odbudowy włókien sprężystych i poprawy elastyczności skóry. Równolegle obserwuje się zwiększoną produkcję włókien kolagenu i mukopolischarydów, co prowadzi do spłycenia zmarszczek i długofalowej poprawy bilogicznych i elastycznych właściwości skóry. Skóra sucha i szorstka staje się lepiej nawilżona, bardziej miękka oraz poprawia się jej koloryt. Tłusta z rozszerzonymi porami, często także z bliznami potrądzikowymi nabiera delikatności, widocznie spłycają się blizny. Od zastosowania odpowiedniego stężenia zależy sposób i intensywność jego działania na skórę.


Zaletą kwasu glikolowego jest to, że poprawia wygląd i kondycję skóry u osób w każdym wieku. W odpowiednim stężeniu kwas glikolowy przyniesie oczekiwany efekt zarówno u ludzi młodych, których skóra wymaga szczególnej pielęgnacji, jak i u osób z cerą dojrzałą z pierwszymi oznakami starzenia się i wiotczenia skóry. Kwas glikolowy złuszczając obumarły naskórek, ułatwia wnikanie składników aktywnych zawartych w kosmetykach w głąb skóry, przez co zwiększa skuteczność stosowanych preparatów pielęgnacyjnych

GlySkinCare Program to pielęgnacja skóry według zasady: 

Oczyszczaj – 1 CLEANSTEP Pierwszy etap programu pielęgnacyjnego GlySkinCare ma na celu dokładne i delikatne oczyszczenie skóry, przywrócenie jej naturalnego pH oraz odświeżenie. Skóra jest przygotowana do zastosowania kosmetyków złuszczających lub nawilżających. 

Złuszczaj – 2 PEELSTEP Drugi etap programu pielęgnacyjnego GlySkinCare ma na celu złuszczanie martwego naskórka oraz stymulację odnowy komórkowej. Poprawia się koloryt skóry, a zmarszczki ulegają spłyceniu. Skóra staje się gładka, bardziej elastyczna i miękka w dotyku. Kosmetyki te korzystnie wpływają również na regulację wydzielania sebum. 

Nawilżaj – 3 HYDROSTEP Trzeci etap programu pielęgnacyjnego GlySkinCare ma na celu głębokie i długotrwałe nawilżenie skóry. 
.

No to teraz już będę najpiękniejsza :) Macie jakieś doświadczenie z kwasem glikolowym? Ciekawa jestem Waszych opinii :)

0 komentarze :