Related Posts with Thumbnails

Jak dobrać biustonosz?


Dobry biustonosz? Hmmm... nie chodzi o markę i cenę. To przede wszystkim dobrze dobrany biustonosz. Skrojony na miarę, idealnie dopasowany do naszych piersi. Dobry biustonosz zapewnia wygodę, poprawia wygląd i przede wszystkim chroni biust. Poprzez umieszczenie piersi na właściwym miejscu modeluje figurę, sprawia, że pojawia się talia, a sylwetka nabiera właściwych proporcji. Wpływa również na to, w jaki sposób układają się ubrania. Moje piersi po dwóch ciążach znacznie się zmieniły... ale tak naprawdę, dopiero konsultacja u brafitterki uświadomiła mi całą prawdę o nich:) Jak podają statystyki 80% Polek nosi źle dobrany biustonosz... Ja również należałam do tej grupy kobiet. Statystyczne 75B to mit... Na każdy biust znajdzie się idealny stanik. Trzeba tylko wiedzieć jaki rozmiar jest dla nas tym właściwym.


Po pierwsze odpowiedni rozmiar biustonosza zależy od dobrze dokonanego pomiaru biustu. Tabela rozmiarów to liczby wynikające z dwóch zmiennych: obwodu w biuście i pod biustem. Nie uwzględniają stopnia jędrności biustu, jego rozstawu, kształtu, osadzenia itd... i o tym należy pamiętać. Jak się zmierzyć ?

1. Centymetrem krawieckim mierzymy swój obwód pod biustem, ciasno, na wydechu, najlepiej na gołym ciele. Otrzymany podczas mierzenia się obwód pod biustem zaniżamy w dół, co najmniej 5 a najlepiej ok 10 cm (biustonosz się rozciąga a miarka krawiecka nie) 
2. Następnie mierzymy obwód w biuście 

Do konkretnego obwodu dobieramy ilość cm w biuście i odczytujemy odpowiadającą nam miseczkę.


Tabela jest punktem wyjścia do ustalenia właściwego rozmiaru. Ostateczną decyzję, czy stanik leży właściwie, podejmujemy mierząc go. Przy wkładaniu biustonosza, zanim zapniemy go z tyłu, warto pochylić się do przodu i zrobić to dopiero w skłonie. Przymierzając biustonosz, najpierw zapinamy obwód na najluźniejszą haftkę, pochylając się do przodu, by piersi lepiej wsunęły się do miseczek. Potem zakładamy ramiączka na ramiona. Lewą dłoń wkładamy za prawą pierś aż na plecy i ruchem wygarniającym spod pachy układamy pierś w miseczce. To samo robimy z lewą piersią... To nie żart. Chcemy dobrze dobrać biustonosz zbieramy biust z pleców :) Fason stanika powinien modelować biust, ale jest również kwestią indywidualnych preferencji. Ważne jest jak poznać, czy nasz biustonosz jest dobrze dobrany? Kluczowe będą cztery rzeczy...
w dobrym biustonoszu:
- Tył biustonosza nie podchodzi na plecach do góry. Znajduje się na tym samym poziomie, co przód.
- Miseczki mieszczą całe piersi. Piersi nie tworzą wybrzuszeń nad miseczkami.
- Fiszbiny przylegają do klatki piersiowej wokół piersi. Nie odstają ani nie nachodzą na piersi. Po bokach celują mniej więcej w środek pachy.
- Ramiączka unoszą piersi, ale nie wpijają się boleśnie w ramiona. Nie powinny dać się podciągnąć więcej niż 4 palce nad ramię.

Wierzcie mi lub nie, ale dobrze dobrany biustonosz dodaje pewności siebie i zdecydowanie poprawia samopoczucie. To takie plus milion punktów do seksapilu :) Po wizycie u brafitterki wiem, że standardowe 75 B z siecówki to nie dla mnie... Moje piersi wyglądają i czują się piękne...

0 komentarze :