Related Posts with Thumbnails

Filtr Prysznicowy


Szczerze nigdy nie przywiązywałam większej uwagi do jakości wody w kranie... ale wszystko do czasu... Pamiętam smak wody w Toruniu, nieprzyjemny zapach wody u mojej babci... i doskonale pamiętam pralkę zniszczoną przez zaglinioną wodę i filtrowanie wody do gotowania, gdy mieszkałam na wsi... Niby nic H2O... Określenie twarda bądź miękka woda oznacza, jakie stężenie osiągają rozpuszczone w tej cieczy pierwiastki chemiczne, takie jak magnez czy wapń. Im wyższe ich stężenie, tym woda jest twardsza.

"Twardość wody ma wpływ na jej napięcie powierzchniowe. Czym większe napięcie powierzchniowe wody, tym trudniej zwilża ona wszelkie powierzchnie, na skutek czego trudniej jest za jej pomocą czyścić zabrudzone powierzchnie. Twarda woda wymaga stosowania większych ilości mydła, gdyż powoduje wytrącenie trudno rozpuszczalnych soli kwasów tłuszczowych i metali odpowiedzialnych za twardość wody." Ale twardość wody ma wpływ nie tylko na niską ekonomiczność środków czystości. Oddziałuje także negatywnie na kondycję organizmu. A szczególnie na włosy i cerę.


Jakość wody, którą stosuje się do mycia, ma bardzo duże znaczenie. Problemy z kąpielą w wodzie twardej oraz chlorowanej odczuwają najczęściej małe dzieci oraz dorośli o skórze delikatnej i wrażliwej. Włosy po myciu w twardej i chlorowanej wodzie trudno się układają, są pozbawione blasku i miękkości. Skóra głowy zostaje nierzadko podrażniona. Mycie w twardej wodzie powoduje wysuszenie skóry.

Do eliminacji problemu twardej wody i chloru stosuje się najczęściej różnego rodzaju filtry wody. Dla osób szukających wygodnego i prostego rozwiązania w celu poprawy wody do kąpieli, dobrym pomysłem będzie instalacja filtra prysznicowego. Montaż takiego filtra zajmuje kilka chwil i nie wymaga użycia jakichkolwiek narzędzi. Filtr przykręcamy pomiędzy baterią prysznicową a wężem lub pomiędzy wężem a słuchawką prysznicową i gotowe... serio dałam radę sama ( ja Anna wbijająca gwoździe tłuczkiem do mięsa i i wkręcająca śrubki pilniczkiem do paznokci blondynka). Filtr prysznicowy, to prosty i naturalny sposób na zdecydowaną poprawę kondycji skóry i włosów. Szczególnie polecany przy alergii, łuszczycy i AZS. Rekomendowany do pielęgnacji niemowląt i małych dzieci. Pomaga leczyć przesuszenia, podrażnienia i stany zapalne skóry.
Filtr prysznicowy FITAQUA usuwa chlor oraz mechaniczne zanieczyszczenia powyżej 15 mikronów. Łagodzi podrażnienia skóry i chroni ją przed wysuszaniem. Chroni rury, kabiny i słuchawki prysznicowe przed osadzaniem się kamienia. Wymiana co 500 l wody lub raz na pół roku... zdecydowanie ekonomicznie biorąc pod uwagę jego niską cenę. Filtr zawiera wysokiej jakości złoże cynkowo-miedziowe, które neutralizuje wysuszające działanie chloru i soli wapnia i magnezu. Filtr zatrzymuje nikiel, chrom i metale ciężkie, a także grzybnie i bakterie. Redukuje podrażnienia i wysuszanie skóry. Zmiękcza wodę, dzięki czemu kąpiel jest przyjemniejsza a środki czystości (mydło, szampon, żel itp) lepiej się pienią.


Zmiana jakości wody odczuwalna jest natychmiast. Po kilku tygodniach używania filtra prysznicowego potwierdzam zapewnienia producenta: 
  • * Rewitalizuje zmęczoną i przesuszoną skórę. 
  • * Włosy dłużej pozostają świeże, lepiej się układają. 
  • * Wpływa na lepszą wydajność mydeł i szamponów 
  • * Włosy farbowane dłużej zatrzymują kolor i blask. 
  • * Wydatnie zmniejsza osadzanie się kamienia.


Dzięki uprzejmości firmy Amii Sp. z o. o mam dla Was mini konkurs, do wygrania filtr prysznicowy. Jeśli chcielibyście poprawić jakość waszej wody pod prysznicem zapraszam. Wystarczy zostawić pod tym postem komentarz. Napisać dlaczego chcielibyście zamontować filtr prysznicowy w Waszej łazience. Czas start wyniki w niedzielę 12 lutego.

0 komentarze :