wtorek, 25 kwietnia 2017

Kobiety dla Kobiety- jedną wielką siłą!


Ona trzydziestosiedmioletnia Ola, mama małego chłopca, pacjentka oddziału onkologii i KOBIETA. One – wykonujące rozmaite zawody, posiadające różne cechy wolontariuszki, blogerki, bizneswoman, panie domu, matki, żony, rozwódki, singielki i KOBIETY. 



Akcja Kobiety dla Kobiety zorganizowana przez fundację 3-4-START miała na celu przede wszystkim wsparcie finansowe leczenia Oli będącej podopieczną Fundacji. Jednak to nie wszystko, ponieważ pomagając innym, pomagamy także sobie. Okazywane dobro powraca do nas i pięknie rozkwita, przynosząc jeszcze większe owoce. W kobiecości drzemie wielka siła, chociaż – by ją wydobyć – każda z nas musi czuć się dobrze sama ze sobą. Kobiecość trzeba pielęgnować i doceniać, dbać o nią, bo tylko wtedy, gdy jesteśmy świadome swojej wartości, możemy z niej czerpać, by pomagać innym.

   

Film pokazuje, jak my, kobiety pięknie się różnimy, będąc jednocześnie bardzo podobne w swoich pragnieniach i obawach...


sobota, 22 kwietnia 2017

Atlas Miast


Poznaj SŁYNNYCH LUDZI, ZNANE BUDYNKI, OŚRODKI KULTURY oraz MIEJSCA PRZYJAZNE DZIECIOM 


30 miast opisanych rysunkowo, trochę w stylu Mizielińskich. Autorami książki Atlas Miast są Georgia Cherry, autorka i redaktorka książek dla dzieci oraz Martin Haake, znany na świecie ilustrator, pracujący od kilkunastu lat jako freelancer. Atlas miast przybliża konkretne lokacje, głównie stolice. Odkrywając przed czytelnikami bardziej i mniej znane zakątki kojarzonych zwykle, choćby ze słyszenia, miast, podpowiada, co warto w nich zobaczyć.


To świetna propozycja dla dzieci i rodziców, którzy chcą udać się w podróż po świecie na kartach książki, oczami wyobraźni. Każde miasto przedstawione jest na dwóch stronach, na których ukryte są też obrazki, które dzieci powinny odszukać. Dzieci poznają więc miasta poprzez ich charakterystyczne miejsca, zabytki, ważne osobistości, muzea, galerie, rzeki, typowe potrawy, rośliny, a nawet zwierzęta. Obok informacji o danym mieście, znajduje się flaga odpowiedniego kraju oraz informacja o języku, jakim posługują się mieszkańcy. Podana jest również populacja. 


Z tą książką odwiedzimy następujące miasta: Lizbona, Barcelona, Londyn, Amsterdam, Paryż, Rzym, Berlin, Helsinki, Oslo, Kopenhaga, Sztokholm, Ateny, Stambuł, Praga, Budapeszt, Moskwa, Montreal, Toronto, Chicago, Nowy Jork, San Francisco, Meksyk, Rio de Janeiro, Buenos Aires, Warszawa, Hongkong, Tokio, Seul, Mumbaj oraz Sydney. Przewodnik zapewni wiele godzin dobrej zabawy zarówno dzieciom, jak i dorosłym. 



piątek, 21 kwietnia 2017

Światło Między Oceanami


" To co dla jednych było świetlistym drogowskazem, innych skazywało na wieczne ciemności" 


Poruszająca opowieść M. L. Stedman o niszczycielskiej sile niewłaściwych wyborów. O złych decyzjach dobrych ludzi. O szczęściu, z którego tak trudno zrezygnować… Rok 1920. Tom Sherbourne, inżynier z Sydney, wciąż nie może się uporać ze wspomnieniami z Wielkiej Wojny. Posada latarnika na oddalonej o 100 mil od wybrzeży Australii niezamieszkanej wysepce Janus Rock i kochająca żona Isabel, która decyduje się dzielić z nim samotność, stopniowo przynoszą mu spokój i pozwalają pokonać upiory przeszłości. Los wystawia ich jednak na ciężką próbę. Po dwóch poronieniach i wydaniu na świat martwego chłopca, Isabel dowiaduje się, że nie będzie mogła mieć dzieci, i popada w depresję. I wówczas zdarza się cud: do brzegu wyspy przybija łódź ze zwłokami mężczyzny i płaczącym niemowlęciem. Ulegając namowom żony, kierując się głosem serca, a nie zasadami moralnymi, Tom podejmuje decyzję, której konsekwencje położą się cieniem na życiu wielu ludzi... 


Książka M. L. Stedman o trudnych wyborach i ich konsekwencjach. Kiedy marzenia o posiadaniu dużej rodziny nie są w stanie się spełnić przychodzi ból i depresja po stracie prowadząca do decyzji niezgodnych z prawem, a gniew kierowany jest przeciwko najbliższej osobie. Dylematy czy żyć w kłamstwie zapewniając poczucie spełnienia w rodzinie, z wyrzutami do końca życia, czy ujawnić prawdę... To także historia i szczęściu spływającym na jednych i tragedii innych. O spuściźnie wojennej obejmującej ból i pustkę po stracie... Światło między oceanami to książka o utraconym macierzyństwie. To także opowieść o bólu odbierającym zmysły, o cierpieniu, którego przeżywanie zaciera granice między dobrem a złem.


"Blizny są jak wspomnienia."


 „Musimy ponosić odpowiedzialność za własne decyzje. To właśnie jest odwaga. Stawianie czoła konsekwencjom naszych błędów.” 

Film opowiada o potrzebie bycia szczęśliwym. Za wszelką cenę. I kosztem innych... Przepięknie sfotografowany, osadzony na oszałamiającej bezludnej wyspie i uroczył miasteczku na sąsiednim lądzie. Film toczy się własnym, powolnym rytmem. W wersji filmowej opowieść została mocno okrojona, co dla tych, dla których książka była rozwlekłym przynudzaniem zdecydowanie będzie atutem. Film to kluczowy wycinek powieści. Świetna obsada, bardzo dobre aktorstwo i przepiekne zdjęcia.




"Nie myśl o tym, co przyniosą kolejne miesiące czy lata, skup się na tym, co tu i teraz, na kolejnej godzinie, może jeszcze następnej. Wszystko inne jest spekulacją."


wtorek, 18 kwietnia 2017

13 Reasons Why


Hannah Baker popełnia samobójstwo, a jej znajomy dostaje 13 kaset magnetofonowych, na których dziewczyna nagrała powody odebrania sobie życia.


Nie możesz zatrzymać biegu wydarzeń. Nie możesz cofnąć czasu. Jedyny sposób, by odkryć tajemnicę… to nacisnąć „play”. Serial 13 Reasons Why jest oparty na bestsellerze Jaya Ashera. Opowiada o nastolatku, Clayu Jensenie, który pewnego dnia wraca ze szkoły i znajduje tajemnicze pudełko zaadresowane do niego. W środku są nagrania wykonane przez jego przyjaciółkę, Hannah Baker, która dwa tygodnie wcześniej popełniła samobójstwo. Na taśmach dziewczyna ujawnia 13 powodów, dlaczego zdecydowała się zakończyć swoje życie. Teendrama nie tylko dla nastolatków, ale o nastolatkach. Porusza kwestię przemocy w szkole, samobójstwa i nakręcającej się sprali występków, które prowadzą do tragedii. Gdy Hannah Baker odebrała sobie życie, jej rodzina i przyjaciele byli wstrząśnięci. W kolejnych odcinkach na jaw wychodzą mroczne sekrety, które przyczyniły się do jej śmierci. Hannah starannie zaplanowała swoje samobójstwo, jej plan był bardzo prosty. Każda osoba, która w pewien sposób przyczyniła się do jej samobójstwa, jest bohaterem jednej z trzynastu taśm magnetofonowych. Po otrzymaniu i odsłuchaniu kasety należy przekazać ją dalej.



Serial porusza bardzo ważne kwestie. Wiele akceptowanych przez społeczeństwo zachowań jest bardzo krzywdząca i dopiero tragedia pokroju samobójstwa skłania nas ku refleksji. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, jak niewiele trzeba, by doprowadzić kogoś do niezwykle dramatycznej decyzji. Cyberprzemoc, stalking, znęcanie się i molestowanie seksualne zostają przedstawione w serialu bardzo dosadnie i prawdziwie, z całą swoją mocą oraz brzydotą. Trzynaście powodów to mocny serial, skłaniający do przemyśleń, skierowany nie tylko do nastolatków, ale także dorosłych.





piątek, 14 kwietnia 2017

Big Little Lies


Nowy miniserial HBO z Reese Witherspoon, Nicole Kidman i Shailene Woodley o pozornie idealnym życiu na amerykańskich przedmieściach opowiedziany oczami trzech kobiet.


W spokojnym, nadmorskim miasteczku Monterey, w stanie Kalifornia nic nie jest takie, jakim się wydaje. Zaślepione miłością matki, osiągający sukcesy mężowie, urocze dzieci, piękne domy. Jakie kłamstwa kryją się za pozorami ich perfekcyjnego życia? Pewnego dnia w miasteczku pojawia się samotna matka Jane i jej syn Ziggy. Wieloletnie przyjaciółki Madeline i Celeste biorą ją pod swoje skrzydła, co nie pozostaje bez znaczenia dla relacji z Renatą. Przykry incydent w szkole wyznacza nowe linie podziału. A gdy w miasteczku dochodzi do zbrodni, która zaburza idealne życie mieszkańców, pojawia się podejrzenie, że mogło mieć to coś wspólnego z napięciami, które pojawiły się pomiędzy matkami dzieci z lokalnej szkoły.


Siedmioodcinkowy miniserial HBO oparty na bestsellerowej powieści Liane Moriarty o tym samym tytule przedstawia pełną emocji i czarnego humoru opowieść o zbrodni i krzywdzie. Produkcja w przewrotny sposób podejmuje temat mitu perfekcyjnego amerykańskiego życia i sprzeczności, jakie kryją się za misternie skonstruowanymi fasadami domów, małżeństw, przyjaźni. Niewielka społeczność napędzana jest plotkami i nierównościami finansowymi, sekretami i zdradami, które wpływają na relacje między małżonkami, rodzicami i dziećmi, przyjaciółmi i sąsiadami, serial to szczegółowy przekrój różnych osobowości i grup społecznych.





wtorek, 11 kwietnia 2017

Szczęśliwy jak Polak?


Szczęśliwy jak Polak? Jedz warzywa i owoce kilka razy dziennie! 

W opinii wielu obcokrajowców, ale też często nas samych, Polacy są wiecznie niezadowoleni, pesymistyczni, ciągle narzekają i rzadko się uśmiechają. Tymczasem okazuje się, że jesteśmy narodem całkiem szczęśliwym. Z badania przeprowadzonego w ramach I edycji kampanii „Warzywa i owoce – na szczęście!” wynika, że zadowolonych z życia jest aż dwie trzecie Polaków! Co ciekawe, na poziom deklarowanego dobrostanu znacząco wpływa spożywanie zdrowych produktów – otóż osoby sięgające po warzywa kilka razy dziennie są dwukrotnie bardziej szczęśliwe niż te, które wybierają jarzyny sporadycznie!

Zainaugurowana właśnie I edycja kampanii „Warzywa i owoce – na szczęście!” ma na celu nie tylko promocję spożycia polskich warzyw i owoców, ale przede wszystkim podkreślenie ich wpływu na nasze samopoczucie, jak i poziom odczuwanego dobrostanu. Na potrzeby akcji zrealizowano wśród Polaków badanie, w którym przeanalizowano aspekt szczęścia w kilku wymiarach. Jego wyniki pokazują, że – wbrew powszechnej opinii – jesteśmy narodem całkiem usatysfakcjonowanym z życia. Zadowolenie z niego deklaruje bowiem aż dwie trzecie badanych


Najbardziej cieszą się z życia mieszkańcy miast do 100 tys. mieszkańców, kobiety, a także osoby z wyższym wykształceniem. Odczucie szczęścia maleje wraz z wiekiem badanych. Z czego jesteśmy szczególnie zadowoleni? Powodów do radości mamy wiele, jednak dla zdecydowanej większości badanych (80%) najcenniejsze są relacje z przyjaciółmi i bliskimi znajomymi. Na drugim miejscu – z wynikiem 78% wskazań – znalazła się rodzina, natomiast zadowolenie ze swojego stanu zdrowia potwierdza 68% ankietowanych. Polacy są najmniej usatysfakcjonowani z pracy (60%) oraz swoich dochodów (48%). – 

Czy warto być szczęśliwym? Zdecydowanie tak! Jak wynika z wielu przeprowadzonych badań, szczęśliwym po prostu wiedzie się lepiej. Zadowolenie i satysfakcja z życia przekłada się na wiele znaczących dla nas obszarów, jak np. dobre relacje z bliskimi, zdrowie czy siły witalne. Oczywiście szczęście dla każdego z nas smakuje inaczej, dlatego warto poznać swoje preferencje i wypełnić życie dobrymi i radosnymi momentami, które nas wzmacniają, wzbogacają i dzięki którym czujemy się lepiej radzi ekspertka kampanii, Barbara Leszczyńska, socjolog. 

Jak dbamy o swoje zdrowie? 68% respondentów uważa, że dba o swoje zdrowie. Analizując dane, widoczna jest zależność – im wyższy deklarowany poziom szczęścia, tym Polacy bardziej troszczą się o własne zdrowie. Podobnie wśród ankietowanych, którzy dbają o właściwą kondycję organizmu – najwięcej jest osób, które oceniają, że odżywiają się „bardzo dobrze” (90%) i „raczej dobrze” (84%). Najpopularniejszą metodą zachowania prawidłowego stanu zdrowia jest według badanych (38%) spożywanie warzyw i owoców. Według nich sięganie po zdrowe produkty wpływa także znacząco na ogólny dobrostan – otóż osoby, które jedzą warzywa kilka razy dziennie, są dwukrotnie bardziej szczęśliwe niż te, które wybierają jarzyny sporadycznie! 


Ciekawe jest to, że ponad połowa ankietowanych (53%) zadeklarowała, iż spożywanie większej ilości warzyw i owoców każdego dnia wpłynęłoby na poprawę ich samopoczucia. Opinia ta jednak nie ma pokrycia w rzeczywistości – kilka razy dziennie sięga po warzywa zaledwie 12% respondentów, a po owoce – tylko 14% z nich. 

W kampanii, której motywem przewodnim są polskie warzywa i owoce, chcemy pokazać, że produkty te mogą mieć bezpośredni wpływ na to, jak się czujemy oraz jaki mamy nastrój. Jednym słowem – jeśli chcesz, by twoje życie było szczęśliwe i wartościowe, spożywaj to, co wartościowe. Warzywa i owoce, będące podstawą piramidy żywienia, to najbardziej naturalne porcje zdrowia! 

czwartek, 6 kwietnia 2017

PRZYTUL MNIE


„Synu, czy wiesz jaki jest najlepszy sposób na udany dzień”? Niedźwiadek nie wiedział, ale gdy tylko Tata Niedźwiedź wyjaśnił mu, że wystarczy kogoś serdecznie i mocno przytulić, a świat stanie się piękniejszy, Niedźwiadek wpadł na świetny pomysł: „Tato, chodźmy więc przytulić naszego sąsiada, Pana Bobra!” Tak zaczyna się historia niecodziennej wyprawy ojca i syna, podczas której zadziwią, oczarują, wprawią w znakomity humor i pozwolą uwierzyć w siebie wielu mieszkańcom lasu. A także przekonają się o tym, że obdarowując innych, obdarowuje się również siebie.


„Proszę mnie przytulić!”, to chwytająca za serce i zarazem zabawna historia napisana przez Przemysława Wechterowicza i zilustrowana przez Emilię Dziubak stała się kanwą scenariusza filmu przeznaczonego dla najmłodszych, tych nieco starszych oraz całkiem dorosłych widzów. 

Jeden dzień, który dwa niedźwiedzie – ojciec i syn – wypełniają przytulaniem wszystkich mieszkańców lasu, bez względu na łączącą ich z nimi zażyłość, okazuje się najlepszym pomysłem na wspólne spędzenie czasu. Po drodze nasi bohaterowi spotykają różne charaktery i reakcje, ale proste przytulenie wydaje się kruszyć każdy lód. A na sam koniec następuje ten najważniejszy moment dnia, kiedy ojciec i syn przytulają siebie nawzajem. Ta historia z pewnością dostarczy rodzicom i dzieciom wielu okazji do śmiechu, do rozmowy o relacjach z tymi, których znamy i do wielu spontanicznych uścisków. Pomoże pokazać jak czasem jeden serdeczny gest może diametralnie zmienić czyjś dzień. Charyzmatyczny, a przy tym nieco niezdarny Tatuś oraz czuły i energiczny Miś rozbawią, rozśmieszą i wyciągną pomocną łapę do wielu leśnych zwierząt. Razem odkryją, czym jest przyjaźń, otwartość oraz odpowiedzialność. Przede wszystkim jednak nauczą się, że dzieląc się z innymi sami stajemy się bogatsi. Bez zbędnego przegadania i zwrotów fabuły, historia mówi w przekonujący sposób o tym, co ważne.





„Przytul mnie” w reżyserii Mateusza Jarmulskiego i w produkcji Animoon. Premiera już 15 kwietnia na antenie TV Puls 2. Emisje 13 odcinków w soboty o godz. 08.30. My czekamy :)