środa, 29 sierpnia 2012

Little Sophie



Little Sophie to mięciutkie i bajecznie kolorowe kocyki i akcesoria dla dzieci. 






Produkty Little Sophie to designerskie artykuły dla dzieci.Wysokiej jakości bawełna i polar minky. Właśnie zaczynamy z synkiem testowanie kocyka. Jest jeszcze piękniejszy niż na zdjęciach i jak to mówi moja córka mięciuchny:) Wizualnie na piątkę z plusem, starannie uszyty, przyjemny w dotyku, bajecznie kolorowy. Ciekawy design dla mamy, a dla dziecka wzrokowy stymulator:) Ja zaczynam testy, a Was odsyłam na aukcje, gdzie takowe ślicznotki można nabyć: http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=25106717












MODNISIA

Pamiętacie wycinanki z ubrankami? Ja mam ogromny sentyment i dziś natknęłam się z Viki na takowe i od razu zakupiłyśmy. cena śmieszna 3zł z hakiem...a ile radości:) Świetna zabawa w projektantkę mody z wycinaniem dla dziewczynek. Kolorowa, niedroga. Aktywizowała mamę do wycinania, a Viki do ubierania:)




jabłuszko

Jabłuszko rumiane, 
wiosną i latem malowane słońcem. 
Powabne,pachnące, koszące... 









czapeczka idealna do sesji zdjęciowych!

muchomorek

Muchomor w kapeluszu czerwonym, 
w białe kropki przystrojonym,
 ma biały żabot plisowany, 
w bialutki fraczek jest ubrany.





poniedziałek, 27 sierpnia 2012

rodzaje pieluszek wielorazowych

Wielorazowa przygoda rozpoczęta. Od jutra ruszamy na fb z panelem experta w kwestii pieluszek wielorazowych, a na początek usystematyzujmy:



 pieluszka z kieszenią (pocket): składa się z dwóch warstw: wewnętrznej, uszytej z mikropolarku (odprowadza wilgoć do wkładki i skóra dziecka pozostaje sucha) i zewnętrznej, uszytej z PUL (oddychający poliester, który chroni ubranko przed zamoczeniem). Pomiędzy obydwie warstwy, do kieszonki wsuwamy wkładkę chłonną, np: z mikrowłókna, bawełny, bambusa, konopi. Zwykle pieluszka sprzedawana jest w komplecie z wkładką. Pieluszka ma dwie warstwy między którymi umieszcza sie wkład chłonny więc nie wymaga otulacza.Pieluszki z kieszenią występują w kilku rozmiarach, dostosowanych do wagi i wieku dziecka lub w praktycznej wersji one size (od urodzenia do końca okresu pieluszkowania). Zaletą pieluszek z kieszenią jest bardzo szybki czas schnięcia (oddzielnie suszymy pieluszkę i wkładkę), możliwość stosowania różnych wkładek i tym samym regulacji chłonności oraz łatwość zastosowania. pieluszka AIO (all in one): wygląda jak pieluszka z kieszenią, ale ma wszytą wkładkę na stałe. Jest prosta w obsłudze. Nie różni się niczym od pieluchy jednorazowej. Schnie dłużej, niż pieluszka z wyciąganą wkładką.po prostu kolorowy, wielorazowy pampers
pieluszki formowane (fitted): pieluszki kształtem przypominające pieluchy jednorazowe, zapinane na rzep, napy, wiązane na troczki. Wykonane mogą być z bawełny, bambusa, konopi, mikrowłókna i innych mieszanek. Na pieluszkę należy założyć otulacz, który ochroni ubranko przed zamoczeniem.Prawidłowo dobrana formowanka i otulacz zapewniają najlepszą ochronę przed wyciekaniem przy nóżkach, dlatego są szczególnie polecane na noc.
pieluszki do składania: znana nam tetra, pieluszki flanelowe, frotowe i tzw. prefold. Na pieluszki, po ich odpowiednim złożeniu i zapięciu na klamerkę snappi, ubieramy otulacz w celu ochrony ubranka przed zamoczeniem.
otulacze: są to majteczki wykonane z oddychającego PUL, polarku lub wełny. Ubieramy je na pieluszki do składania oraz na pieluszki formowane, w celu ochrony ubrania dziecka przed zamoczeniem.Otulaczy nie trzeba prać po każdorazowej zmianie pieluszki, wystarczy co 4-5 przewinięć.


niedziela, 26 sierpnia 2012

eko przygoda pieluszkowa!

Stało się, nasza przygoda z pieluszkami wielorazowymi się rozpoczęła... od 4 dni nie ożywamy pampersów tylko i wyłącznie pieluszki wielorazowe...Na razie jestem podniecona i oszołomiona całą sytuacją...ale jedno wiem cieszę się, że zdecydowałam się na ten krok i wszystkie moje obawy, ze nie dam rady pomału uchodzą ze mną jak powietrze z przedziurawionego balona...ale o pieluszkach wielorazowych więcej niebawem :)


Chusta , a stawy bioderkowe

No i stało się... może przesadzam bo traktuję jak jakiś wyrok mus szerokiego pieluchowania, żeby bioderka się prawidłowo rozwinęły  u synka...ale nawet to nie dobiło mnie tak jak zarzut noszenia w chuście i krzywdzenia dziecka...dostało nam się w przychodni, że narażamy kręgosłup i przyczyniamy się do nieprawidłowego rozwoju stawów biodrowych synka...wzruszyłam ramionami i powiedziałam tylko zdania są podzielone, ale nie dawało mi to spokoju, więc poszperałam...Kiedy dziecko przyjdzie na świat jego staw biodrowy nie jest całkowicie dojrzały. Nie jest to powód do zmartwienia - jest to stan normalny. Istnieją jednak proste reguły, które należy stosować w postępowaniu z dzieckiem, aby staw biodrowy pozostał zdrowy. A nosznie w chuście...wg wielu osób jest pomocne w profilaktyce dysplazji...chusta jest dodatkowym elementem terapii, dającym chwilowy odpoczynek od aparatu korygującego.


Chusta wiązana (tkana lub elastyczna) oraz nosidło ergonomiczne pozwalają osiągnąć fizjologiczną pozycję „żabki", chroniącą niedojrzałe stawy biodrowe niemowlęcia. Nóżki malucha są wtedy lekko odwiedzione i dość mocno ugięte, a plecy automatycznie zaokrąglają się.Odpowiednio związany i dobrze dopasowany materiał podtrzymuje zaokrąglone plecy niemowlęcia oraz pozwala na ułożenie nóżek w fizjologicznej pozycji żabki. Jest to wg badań najbardziej korzystna pozycja, mająca pozytywny wpływ na prawidłowy rozwój kości biodrowych, dlatego noszenie w chuście wiązanej jest zalecane przez lekarzy jako jeden ze sposobów korygowania dysplazji. Oczywiście dzieje się tak tylko wtedy, gdy nosimy niemowlę w pionie. Leżący w chuście maluch ma co prawda nóżki ugięte, ale są one złączone. Pozycja taka jest dobra na chwilę - do karmienia czy nawiązywania kontaktu z malcem... Noszenie noworodka i niemowlęcia w chuście wiązanej, czyli w pozycji tzw. żabki, jest jak najbardziej wskazane i rzeczywiście stanowi profilaktykę dysplazji.W pozycji „żabki” nogi są rozłożone i zgięte w biodrach, a zatem utrzymane są w takiej pozycji, jaką stosuje się w celu leczenia dysplazji biodra. Zatem niewielka i tzw. fizjologiczna dysplazja stawu biodrowego może się dzięki takiej profilaktyce przebudować.Noszenie dzieci w chustach wiązanych wspiera właściwy rozwój stawów biodrowych (a więc jest elementem profilaktyki dysplazji) tylko pod warunkiem, że chusta jest wiązana prawidłowo. Co to znaczy? Dziecko powinno przyjąć w chuście pozycję zgięciowo-odwiedzeniową, czyli tzw. pozycję „żabki”, na którą składają się następujące elementy: 
 1) zgięcie nóżek w kolanach wynosi ok. 110° - kolanka znajdują się mniej więcej na wysokości pępka dziecka 
2) odwiedzenie nóżek (rozkrok) wynosi ok. 60° dla noworodka i wzrasta w miarę rozwoju dziecka do 90°  3) stopy dziecka zachowują rotację zewnętrzną, tzn. palce skierowane są na zewnątrz; jest to pozycja najbardziej naturalna, jednak warto zwrócić uwagę, czy nie „zagubiliśmy” jej w trakcie wiązania . Pozycja zgięciowo-odwiedzeniowa jest optymalna dla rozwoju stawu biodrowego, ponieważ w tym ułożeniu głowa kości udowej trafia centralnie w panewkę stawu biodrowego. Taka pozycja jest pozycją fizjologiczną - zdrowe noworodki przyjmują ją odruchowo, gdy kładziemy je na brzuszku albo kiedy je podnosimy, aby wziąć na ręce


Lady in red

Oto czerwony komplecik przed metamorfozą w muchomora:) zamiast szaliczka chusteczka na rzepy...co Wy na to?








środa, 22 sierpnia 2012

NAVE & HAWK

Kolekcja Fall/Winter 2012 Nawe & Hawk zaprojektowana z myślą o dziecięcym komforcie. Miękkie, przyjemne, organiczne materiały, ograniczone użycie suwaków, guzików itp. Prostota, warstwowość, inwersje...mnie urzekło... Proste, wygodne ubrania, które wcale nie są nudne:)










poniedziałek, 20 sierpnia 2012

Grzybobranie

Jan Brzechwa
Grzyby 
 Król Borowik Prawdziwy szedł lasem 
 Postukując swym jedynym obcasem, 
 A ze złości brunatny był cały, 
 Bo go muchy okrutnie kąsały. 
 Tedy siadł uroczyście pod dębem 
 I rozkazał na alarm bić w bęben: 
 "Hej, grzyby, grzyby, 
 Przybywajcie do mojej siedziby, 
 Przybywajcie orężnymi pułkami. 
 Wyruszamy na wojnę z muchami!" 
 Odezwały się pierwsze opieńki: 
 "Opieniek jest maleńki, 
 A tam trzeba skakać na sążeń, G
dzie nam, królu, do takich dążeń?!" 
 Załkały surojadki: 
 "My mamy maleńkie dziatki, 
 Wolimy życie spokojne, 
 Inne grzyby prowadˇ na wojnę
." Zaszemrały modraczki: 
 "Mamy całkiem zniszczone fraczki, 
 Mamy buty wśród grzybów najstarsze, 
 Nie dla nas wojenne marsze.
" Zastękały czubajki: 
 "Wpierw musimy wypalić fajki, 
 Wypalimy je, królu, do zimy, 
 W zimie z tobą na wojnę ruszymy.
" A król siedzi niezmiennie pod dębem, 
 Każe znowu na alarm bić w bęben: 
 "Przybywajcie, pieczarki, maślaki, 
 Trufle, gąski, purchawki, koźlaki, 
 Bedłki, rydze, bielaki i smardze, 
 Przybywajcie, bo tchórzami pogardzę!" 
 Ledwo rzekł to, wtem patrzy, a z boru 
 Maszeruje pułk muchomorów: 
 "Przychodzimy z muchami wojować, 
 Ty nas, królu, na wojnę prowadˇ!" 
 Wojowały grzybowe zuchy, 
 Pokonały aż cztery muchy. 
 Król Borowik winszował im szczerze 
 I dał wszystkim po grzybowym orderze.