Fundacja SILENTIO



"Autystyczne dzieci są różne: nie słuchają, ale słyszą. Nie patrzą, ale widzą. Nie okazują uczuć, ale czują emocje kierowane do nich. Nie mówią, ale ich milczenie jest wołaniem o pomoc..." Magdalena Pal

Fundacja prowadzi wszechstronną pomoc dzieciom i dorosłym dotkniętym autyzmem oraz ich rodzinom.Misją Fundacji SILENTIO jest niesienie profesjonalnej pomocy osobom z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz ich rodzinom, zgodnie z zadaniami sfery działalności pożytku publicznego i określonymi statutem celami Fundacji. Fundacja Silentio jest organizacją "non-profit". Najważniejsze działania: przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu, wspieranie rehabilitacji i edukacji. Podejmowane działania kierowane są głównie do mieszkańców województwa mazowieckiego.Fundacja planuje założenie Klubu, w którym będą odbywały się zajęcia specjalistyczne oraz świetlicowo-opiekuńcze.SILENTIO przygotowuje się do utworzenia Centrum Terapii Kompleksowej. W dalszej perspektywie celem Fundacji jest budowa szkoły dla osób cierpiących na autyzm.Fundacja SILENTIO to kolejny krok w tworzeniu najlepszych warunków efektywnej edukacji i pomocy terapeutycznej dla dzieci i młodzieży autystycznej.Dzieci z autyzmem potrzebują ogromnego nakładu pracy, zarówno w zakresie edukacji, jak i wszechstronnych procesach usprawniających ich funkcjonowanie w codziennym życiu

Jak można pomóc Fundacji:

  • dowolnymi wpłatami pieniężnymi
  • darami na rzecz aukcji charytatywnych
  • 1% swojego podatku
  • pomoc wolontaryjna w zakresie pozyskiwania finansowania na działalność fundacji
  • kupując coś na aukcjach charytatywnych organizowanych przez Fundację
Adres strony WWW:



Numer KRS:
0000326128

Numery kont:

42 1240 1125 1111 0010 2381 3466 (podstawowy – cele statutowe)
98 1240 1125 1111 0010 2835 9624 (wpłaty ze zbiórek publicznych)
78 1240 1125 1111 0010 2835 9305 (wpłaty na subkonta)
46 1240 1125 1111 0010 2835 9493 (na budowę Centrum Terapii i Szkołę)
Adres kontaktowy:
Fundacja SILENTIO
ul. Jagielska 57 B
02-886 Warszawa
fundacja@silentio.

środa, 8 lutego 2012

Tomek i przyjaciele...




Serial opowiada o przygodach małej, niebieskiej lokomotywy o imieniu Tomek. Bohater wraz z grupą przyjaciół - pociągów dba, aby wszystko na stacji przebiegało sprawnie i punktualnie. Dzięki pracowitości i staranności może z dumą nosić na boku numer 1. Tomek i pozostałe pociągi pracują pod czujnym okiem Grubego Zawiadowcy. Historia Tomka narodziła się w 1945 roku, kiedy Wilbert Awdry wymyślił historie o pociągach, gdy jego syn Christopher leżał chory. Za namową żony Wilbert spisał przygody Tomka i w latach 1947-1972 ukazywały się kolejne książki o przygodach pociągów. Syn Wilberta, Christopher postanowił kontynuować historie zapoczątkowane przez ojca i dopisał następne serie przygód, które ukazały się w kolejnych 40 książeczkach. Pomysłodawcą i reżyserem serii filmowej jest Britt Alcroft. W oryginalnej wersji serialu w latach 1984 - 1991 narratorem był muzyk, członek grupy The Beatles Ringo Starr. Seria o Tomku wyświetlana jest w ponad 130 krajach. Serial został zanimowany komputerowo techniką CGI (Computer Generated Images). Dzięki temu wszystkie elementy obrazu są trójwymiarowe. Nowa seria jest w pełni dubbingowana - w poprzedniej głosu udzielał narrator.





A jak nasza interpretacja? szydełkowa czapeczka ... dla małych fanów bajki:)


WYDZIERGANE...







Net z doskoku... pracowity okres...ale kilka fotek nowości trzeba wrzucić:)

Co to znaczy... Grzegorz Kasdepke

Co to znaczy "czuć do kogoś miętę", "mieć kiełbie we łbie" czy "wyglądać jak pięć minut"? Jeśli twoje dziecko stale zadaje ci takie kłopotliwe pytania, sięgnijcie razem po uroczą książeczkę Grzegorza Kasdepke "Co to znaczy..."


Książka „Co to znaczy…” opatrzona jest podtytułem: „czyli 101 zabawnych historyjek, które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń”. Króciutkie i zabawne opowiadania, które składają się na tę książkę, znają już zapewne wszyscy czytelnicy piątkowego dodatku dla dzieci "Gazety Wyborczej" -"Komiksowo". Nie jest to żadna encyklopedia, słownik ani leksykon, tylko zbiór śmiesznych historyjek o Bartusiu, który nie zawsze rozumie, co dorośli mają na myśli, kiedy mówią, że: „budują zamki na lodzie”, „są nie w sosie” albo „czują do kogoś miętę”. Czasem naprawdę trudno się z nimi dogadać, zwłaszcza, że podobnymi powiedzeniami potrafią, no właśnie, sypać jak z rękawa. Dlatego, jeśli nasze dziecko interesuje się znaczeniem związków frazeologicznych, Bartuś i ta książka pomogą mu wyjaśnić mnóstwo tajemnic języka polskiego. Autor, który sam jest ojcem małego Kacperka, doskonale wie, jak w sposób lekki i zabawny wyjaśnić zagadki języka polskiego. Prosto, przystępnie i zrozumiale tłumaczy znaczenia najpopularniejszych związków frazeologicznych, z jakimi na co dzień stykają się dzieci. Jak zwykle u tego pisarza, dydaktyzm jest przesłonięty poczuciem humoru, dzięki czemu jego opowiadania bawią w równym stopniu najmłodszych czytelników, jak i osoby dorosłe. Grzegorz Kasdepke kolejny raz pokazuje, że tym, co przydarza się nam codziennie można cudnie się bawić. Trzeba tylko, tak jak on, dojrzeć powód do radości nawet w nauce języka.